História požitavských mlynov

€18

Autor: Jozef Trubíni
---
Krásna kniha o starých vodných mlynoch s podtitulom Vandrovka po vodných mlynoch na Žitave a jej prítokoch. Takmer 400 strán textu, historických fotografii, perokresieb, starých máp a dobových listín. 

Kategória: Knihy a publikácie

Kniha regionálneho historika Jozefa Trubíniho z Vrábeľ prináša mnohé nové skutočnosti o požitavských vodných mlynoch, 70 nových a dobových fotografii, viac ako 50 perokresieb, 15 súčasných a historických máp a 24 mlynárskych ľudových piesní, desiatky prekladov starých listín, autenticky zachytené rozprávania potomkov starých mlynárskych rodín, ale aj informácie ako sa postupovalo pri mletí obilia, krátky mlynársky slovník, tradičné recepty či množstvo faktografických údajov z histórie mlynárstva na Slovensku či samotnom Požitaví.

Takmer 400 strán textu, historických fotografii, perokresieb, starých máp a dobových listín. Jedinečná kniha o starých vodných mlynoch, ktoré kedysi stáli na rieke Žitave.

Téma mlynárstva je na Slovensku spracovaná iba vo dvoch knihách - tou prvou je kniha Zamúčené histórie (autor: Rudolf Kulich, vydané vo Vydavateľstve Rak), ktorá je ale beznádejne vypredaná, a tou druhou je nami vydaná kniha História požitavských mlynov. Nečakajte, kým sa vypredá, objednávajte radšej hneď ;-).

Rok vydania: 2016
Vydalo: FONTIS - občianske združenie
Počet strán: 400
Formát: 175x215mm, tvrdá väzba